O Allocu
 

Historie

Továrna v Lyngdanu byla založena roku 1952 pod jménem "Fobofabrikken" a zabývala se výrobou lakovaných prken pro potřeby loďařského průmyslu.

Produkce vysokotlakých laminátů začala v Lyngdanu v šedesátých letech a Alloc je jediným norským výrobcem těchto laminátů odolných proti opotřebení.

V roce 1992 začala Alloc v Lyngdanu vyrábět vysokotlaké vrstvené podlahy. Její již tradiční know-how a zkušenosti v laminátovém odvětví vedlo k vyvinutí nových, úžasných vrstvených podlah s laminátovým povrchem.

Získání certifikátu ISO 9001 v roce 1993 bylo signálem, že Alloc skutečně považuje kvalitu a odbornou způsobilost za důležité.

V roce 1996 Alloc představila světovou novinku - první laminátovou podlahu s mechanickým zámkovým systémem, který umožnil její instalaci bez použití lepidla. Podlahu, která se instaluje rychleji, ale především - garantuje pokaždé perfektní výsledek. V tomto případě nešlo pouze o nový produkt, nýbrž o vytvoření úplně nové kategorie výrobků, revoluční v podlahovém odvětví.

Dnes má mechanický zámkový systém na trhu své pevné místo a nastavuje standardy pro celý průmysl. Přesně tak - Alloc si i dnes stále drží svou vedoucí pozici mezi výrobci podlah. Jeho produkty jsou charakterizovány vysokou kvalitou a dobrým designem. Alloc neustále vymýšlí nové technologie a vyvíjí nové směry v designu laminátových podlah.

Jsme pyšní na skutečnost, že jsme to byli právě my, kdo přišel s tímto úspěchem v průmyslu a jsme rozhodnuti nadále pokračovat v novátorské činnosti za účelem uspokojení vzrůstajících požadavků trhu na unikátní laminátové podlahy.

Dosažení certifikátu ISO 14001 v roce 2004 dále ještě vyjádřilo, že Alloc považuje za důležité i venkovní prostředí. Na některé své produkty má Alloc také registraci FSC.

Sortiment Alloc dnes zahrnuje Alloc Commercial, Alloc Commercial Stone, Alloc Original, Alloc Original Trend, Alloc Domestic, Alloc Universal, Alloc Home, Alloc Tile, Alloc Wood, Alloc Accessories, Alloc Château a nově i Alloc Wall&Water.